Konference: Neznalost jazyka neomlouvá?!

Veřejná ochránkyně práv Mgr. Anna Šabatová, Ph.D. a programová ředitelka META, o.p.s. PhDr. Kristýna Titěrová si Vás dovolují pozvat na konferenci Neznalost jazyka neomlouvá?!, která se koná dne 21. ledna 2020 ve velkém konferenčním sále Otakara Motejla Kanceláře veřejného ochránce práv v Brně.

Každým rokem přichází do českých škol více žáků s nedostatečnou znalostí českého jazyka. Jedná se o děti cizinců, ale i o děti českých občanů, kteří pobývali dlouhodobě v zahraničí, případně děti z vícejazyčných rodin. Počet těchto dětí a žáků se bude v budoucnosti pravděpodobně nadále zvyšovat.

Cíl konference
Cílem konference je poukázat na potřebu systémových změn při podpoře žáků, kteří přicházejí na různé stupně škol, aniž dostatečně znají vyučovací jazyk. Představíme současnou situaci v České republice, připravované změny, zahraniční inspiraci. Budeme se zabývat také změnami, které jsou potřebné k tomu, aby náš vzdělávací systém umožnil těmto žákům plně rozvinout jejich potenciál a zapojit se do společnosti.

Komu je konference určena?
Konference je určena zástupcům ministerstev a orgánů státní správy, poslancům a senátorům, zástupcům krajů a krajských úřadů, měst a obcí, ředitelům škol, poradenským pracovníkům, pedagogům a expertům, kteří se zabývají rovnými příležitostmi ve vzdělávání, integrací cizinců a významu jazyka pro úspěšné vzdělávání.

Jak se přihlásit?
Účast na konferenci je bezplatná, kapacita je omezená. Z kapacitních důvodů lze přihlásit maximálně dvě osoby za jednu organizaci. Občerstvení zajištěno. Jednacím jazykem konference je čeština, tlumočení zahraničního příspěvku bude zajištěno.

V případě zájmu se prosím registrujte prostřednictvím formuláře dostupného pod tímto odkazem: REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ, a to nejpozději do 14. ledna 2020. Každého účastníka či účastnici prosím registrujte jednotlivě. Organizaci zajišťuje Bc. Barbora Höklová (hoklova@ochrance.cz). Dotazy k programu ráda zodpoví Mgr. Barbara Kubátová (tel. 542 542 249, barbara.kubatova@ochrance.cz), nebo PhDr. Kristýna Titěrová (tel. 773 304 464, titerova@meta-ops.cz).