Národní týden manželství

Letošní, již 13. ročník Národního týdne manželství připadá na týden od 11. do 17. února 2019. Tématem jsou „zabijáci“ manželského vztahu a jak se jim bránit. Ačkoliv se současná manželství povětšinou rodí ze svobodného rozhodnutí a při vzájemné náklonnosti a zamilovanosti obou partnerů a nikoliv už pod tlakem vnějších okolností, většina se dřív nebo později ocitne v krizi.

Partneři se vzájemně obviňují, že už si nedávají, co původně od vztahu čekali. Naříkají, že ten druhý se proměnil a že všední život bok po boku za moc nestojí. Až potud se manželské karamboly jeden druhému podobají. Co bývá rozdílné, je postoj k řešení nastalé situace. Zralejší osobnosti jsou ochotny připustit, že problém vyplývá z podstaty dlouhodobého vztahu a z (ne)schopnosti milovat, tudíž jde o výzvu k osobnímu rozvoji. Méně zralé osobnosti snadno uvíznou v nekonečném obviňování bez východiska, takže jejich vztah končí nespokojenou rezignací nebo rozvodem.

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů