Nedostatečné kapacity SŠ v Praze: Magistrát situaci dlouhodobě podcenil, říká Plaga

Za nedostatek kapacit středních škol v Praze nese podle ministra školství Roberta Plagy odpovědnost pražský magistrát, který podle něj situaci dlouhodobě podcenil navzdory dostupným demografickým datům. „Ten, kdo věděl celou dobu, že se blíží silné ročníky patnáctiletých dětí, je hlavní město Praha,“ uvedl ministr a odmítl odpovědnost svého resortu. Pražský radní Antonín Klecanda oponuje, že město kapacity navyšuje, ale naráží na systémová omezení, například nemožnost rozšiřovat víceletá gymnázia. Nedostatek míst, zejména na gymnáziích, je dlouhodobý problém, protože počet uchazečů převyšuje nabídku a do Prahy dojíždějí i studenti ze Středočeského kraje. Kapacity některých oborů letos navíc mírně klesly, i když podle vedení…

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů