Nejlepší knihy dětem

Jaké jsou nejlepší knihy pro děti? O tom již pošesté rozhodly Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY. Vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog s vybranými knihami pak pomáhá s lepší orientací jak knihkupcům a knihovnám, tak školám, ale i rodičům a širší veřejnosti. Obdobný katalog vychází ve většině evropských zemí a slouží všem, kteří s knihami a dětmi pracují.

Boji za českou literaturu pro děti a mládež se věnovali odborníci jako Václav František Suk, Eduard Štorch, Štěpán Polášek, Milena Jesenská a mnoho dalších již v dobách vzniku samostatné Československé republiky. Uvědomovali si nezastupitelnou funkci dětské četby a usilovali o obměnu dosavadního dětského hrdiny, kladli důraz na pestrost žánrů a zvali děti do veřejných knihoven. Péče o literární vkus nejmenších byla chápána jako „věc národního zájmu“.

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů