Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Nové stravování v jídelnách až od září 2027? MŠMT navrhuje posun
Ministerstvo školství navrhuje odložit povinné zavedení změn ve školním stravování o jeden rok, takže jídelny by mohly podle starých pravidel fungovat až do srpna 2027. Důvodem je snaha umožnit školám lépe se přizpůsobit, včetně úprav jídelníčků, provozu i dodavatelských řetězců. Odklad už dříve prosazoval premiér Andrej Babiš. Původně měly nové zásady, zaměřené na zdravější stravu, začít platit už dříve, ale jejich zavedení bylo postupně odkládáno a nyní se navrhuje další posun, a to o rok – až na září 2027. Podle návrhu Státního zdravotního ústavu mají jídelny omezit sladké nápoje, snížit porce masa a naopak zařazovat více ryb či luštěnin.…
