Pěšky do školy: Akce motivuje děti k pohybu a uleví dopravě

Pěšky do školy je zpět! V úterý 7. dubna začala jarní část proslulé akce, která si klade za cíl jednak motivovat děti i rodiče k pravidelnému pohybu, jednak ulevit dopravě v okolí škol. Akce, již pořádá spolek Pěšky městem, trvá do konce měsíce a účastní se jí celkem 126 škol z celého Česka. Jak to celé funguje? Za jednu školu se zpravidla účastní několik týmů. Za každou cestu pěšky, ale také na koloběžce, na kole či veřejnou dopravou, děti získají body. Mezi sebou pak vítězí o ceny. „Věříme, že čím více rodin vyrazí ráno pěšky, na kole nebo na koloběžce, tím bezpečnější a příjemnější…

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů