Pohádková noc aneb přespání ve škole

Už jste někdy pohádkovou noc zažili? Já ano, a tak bych se s vámi ráda podělila o některé nápady a zážitky. Pohádková noc v mateřské škole má dvě strany mince: ta jedna je, že se nemusíte bát, že by děti nepřišly. Takový zážitek – spát ve školce – si jen tak nějaký capart ujít nenechá a zvládne to i bez maminky a tatínka. Druhá strana mince je, že podobné akce vyžadují nejen čas a ochotu pedagogů či vychovatelů strávit s dětmi dobu svého volna a probdít noc, ale také hodně energie na přípravu a organizaci celé akce. Radost dětí, jejich úsměvy a rozzářené oči jsou však vždy jistou odměnou. Tam, kde takovou noc uspořádají jednou, „do toho“ příště půjdou zas. A co vy?

Téma

Témat se nabízí opravdu mnoho, vždy záleží na fantazii pedagogů. Nejvhodnější doba je jaro a léto, kdy je večer (nebo v noci) teplo a můžete jít na chvilku ven. Jinou atmosféru může mít ale také např. noc před Vánocemi, na Halloween nebo třeba na svátek sv. Martina. Pokud totiž chystáte noc k nějakému svátku, tradici apod., nápady k vám přicházejí skoro samy. Pohádkovou noc ale lze uspořádat kdykoliv, protože pohádky k noci prostě patří. Je na vás, jestli pohádková noc bude celá pyžámková, nebo budou děti v kostýmech pohádkových postav, případně třeba jako námořníci. Dá se uspořádat i pohádková noc s plyšáky.

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů