Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Povinné plavání v ZŠ: Náklady od ledna 2026 platí zřizovatel, uvedlo ministerstvo
Alespoň 40 hodin plavání mají podle Rámcového vzdělávacího programu pro ZŠ absolvovat žáci prvních až pátých tříd. Výdej na dopravu a prostor na plavání byly donedávna hrazeny z ostatních neinvestičních výdajů (ONIV) škol, to ale od ledna 2026 neplatí. Podle ministerstva mají tyto náklady hradit zřizovatelé základních škol, a to kvůli změně spočívající v převodu části školních výdajů na obce a města. „Ministerstvo školství se rozhodlo, že od ledna 2026 přestane školám proplácet povinnou výuku plavání. Stát sice dál direktivně nařizuje, že se děti plavat učit musí, ale peníze na to už nepošle,“ uvedla k problematice na platformě médium.cz poslankyně za ODS Renáta Zajíčková. Školní…
