Už znáte Logocvičky?

Určitě to znáte z vlastní praxe, děti si stále více šlapou na jazyk, a aby některý předškolák správně vyslovoval všechny hlásky, je spíš výjimkou. Přemýšlíte, jak se k celé věci postavit? Ředitelka/učitelka jistě nemůže suplovat roli logopeda či logopedického asistenta. Dokonce by neměla ani přebírat iniciativu za samotné rodiče. Co však může pro děti udělat, je, že s nimi můžete pomocí dobře zvolených her a aktivit volně pracovat na rozvoji výslovnosti.

Ve spolupráci s odborníky z řad školních a klinických logopedů jsme sestavili praktický e-magazín Logocvičky. Jak název napovídá, nejde o žádnou teoretickou stať. Naopak, za cíl si klademe každý měsíc nabídnout pedagogům inspiraci pro aktivity vhodné do výuky. Věnujeme se tedy nejen logopedickým vadám a poruchám řeči, ale také poruchám pozornosti a soustředění i celkovému opožděnému vývoji řeči grafomotoriky.

Logocvičky

Logopedické potíže komplikují život řadě předškoláků i školáků. Pravidelné procvičování, které lze začlenit do běžných činností v MŠ i ZŠ, však může výrazně pomoci. V Logocvičkách vás čeká pečlivý výběr inspirativních aktivit a her pro nácvik správné výslovnosti problematických hlásek, dechových a artikulačních cvičení i námětů pro rozvoj grafomotoriky. Navíc chodí každý měsíc přímo do váš e-mailové schránky, takže je budete mít vždy po ruce.

Prohlédněte si ukázkové číslo Logocviček.

Více informací o Logocvičkách.