Co říká ředitelka MŠ o připravovaných změnách ve financování?

Jarmila Kotrbová je ředitelkou mateřské školy Korycanská v Praze 8, která je vyhledávaná především rodiči, jejichž děti trpí poruchami imunity, alergiemi (potravinové, pylové), bronchiálním astmatem, kožními ekzémy apod. Nabízí pro ně speciální integrované třídy s přítomností zdravotního personálu a i možnost přizpůsobit stravu individuálním potřebám dětí. Co na chystané změny ve financování regionálního školství říká a čeho se nejvíce obává?

„Je těžké říct, co nám přinese nové financování. Za prvé vše vnímám jako unáhlené a pro mateřské školy špatně připravené. Sliby, že na tom školy budou lépe, jsou ve hvězdách. To, čím jsem zatím prošla – školení, přednášky a podobně, mě nepřesvědčilo o zlepšení financování škol. Nikdo se zatím nevyjádřil, jaké možnosti budou ředitelé mít v případě, že mají nějaké výjimky.

Ještě v květnu na školení MŠMT na Jarově nám nedokázali odpovědět, jak to bude s provozními pracovníky. Pro mateřskou školu jsou stejně důležití jako pedagogové a pracovníci školních jídelen.

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů