Vyrábíme s dětmi krmítko ze šišek

Hledáte tip na jednoduchou aktivitu, kterou zvládnou i nejmenší děti? Zima se pomalu blíží a nám se naskytuje jedinečná příležitost nejen zabavit děti, ale také pomoci přírodě třeba tím, že vyrobíme ptáčkům jednoduchá krmítka ze šišek. Děti si procvičí motorické dovednosti, ale také se naučí zodpovědnosti, empatii, ohleduplnosti k přírodě a svému okolí.

Ptáky bychom měli krmit ideálně od listopadu do března, tedy v sezoně, kdy je pro ně obtížné potravu najít. Pokud se opravdu rozhodneme ptáky krmit, je potřeba tak činit pravidelně, jelikož se naučí létat na jedno místo, o kterém s jistotou vědí, že tam potravu najdou. Proto by mohlo představovat problém, pokud bychom doplnění potravy vynechali – ptáčci se často přilétají nakrmit až v druhé půli dne, tudíž by pak nemuseli sehnat dostatek potravy jinde. Krmítka bychom navíc měli umísťovat dostatečně vysoko nad zem, aby ptáci nebyli ohroženi predátory. Podle toho, kteří ptáci se naučí na krmítko chodit, můžeme také upravovat složení směsi, aby co nejvíce vyhovovalo jídelníčku daného druhu.

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů